tram

Cestování a slevy

Pokud budete mít status studenta, můžete využívat řadu slev na cestování. Studenti mají slevy na jízdném v městské hromadné dopravě, na jízdné vlakem i autobusy. Pokud jste držitelem platného průkazu ISIC, je možné získat slevu i na některou mezinárodní dopravu.

Cestování MHD

Pokud budete bydlet v nějakém univerzitním městě, určitě se vám bude hodit předplacená jízdenka pro městskou hromadnou dopravu. Je levnější, než si kupovat jízdenku pro každou jízdu, navíc studenti mají na jízdné výrazné slevy. K jejímu vyřízení budete potřebovat fotku, občanský průkaz a potvrzení o denním studiu. Za vystavení kartičky se platí poplatek v řádu desetikorun. Zvýhodněné jízdenky bývají na dobu jeden měsíc, čtvrt roku nebo jeden rok, přičemž celoroční pak vyjde nejlépe. Předplacenou jízdenku si vyřídíte na pobočce dopravního podniku daného města.

Vnitrostátní doprava

Při platném průkazu ISIC můžete využívat slevy i na vnitrostátní dopravu. Slevu můžete uplatnit u dopravců při cestování vlakem i autobusem. Bohužel slevy nenabízejí všichni dopravci, proto se dopředu vždy informujte, zda máte nárok na slevu. Informace o jednotlivých dopravcích můžete najít také přímo na stránkách ISIC. Pro detailní informace se ale obraťte na konkrétního dopravce.

Mezinárodní doprava

autobusS platnou kartou ISIC máte nárok i na slevy při cestování do zahraničí, a to nejen do států Evropské unie. Stejně jako u vnitrostátní dopravy i zde ovšem slevy nenabízejí všichni dopravci. Ověřit, zda vámi vybraný dopravce nabízí slevu můžete na webových stránkách ISIC. Pro konkrétnější informace o slevách na danou trasu se obraťte přímo na dopravce.