zahranicni studium

Odjíždíte na zahraniční stáž? Kromě „papírování“ týkající se samotné stáže si nezapomeňte vyřídit také ubytování. Takže jak na to?

Bydlení ideálně předem

Nejideálnější verzí je sehnat si pronájem bytu předem v blízkosti školy. Po příjezdu na místo budete mít plno jiných starostí a je fajn mít bydlení již vyřešeno. Ale dávejte si pozor, aby jste nenaletěli podvodníkům, kteří inzerují nereálné byty a chtějí z vás jen vymámit peníze předem.
Pro mnoho lidí je tak lepší varianta hledání vhodného bydlení až na místě. Prvních pár dní se tedy můžete ubytovat někde v hotelu a první týden obvolávat nabídky a chodit si vybírat vhodný byt.
Seznam hotelů v blízkosti školy si ale pro všechny případy vypracujte ještě před samotným odjezdem, nikdy nevíte, co se stane a je fajn vědět, že když bude nejhůř, můžete pár dní strávit v nedalekém hotýlku.

Bydlení ve více lidech

Pro ulehčení peněženky mnoho studentů volí spolubydlení ve více lidech. Pokud jedete se spolužáky z jedné školy, domluvte se přímo spolu, zejména v začátcích si můžete vzájemně pomáhat. Není také na škodu, když pojedete s někým, kdo už na nějaké zahraniční stáži byl a tedy už ví, co vás může čekat.

Někdy si studenti najdou bydlení se studenty, které potkají na své nové zahraniční škole. Kromě navázání nových kontaktů si tak mohou lépe naučit cizí jazyk, protože musí komunikovat cizí řečí nejen ve škole, ale i na bytě.

Kde bydlení hledat

Kromě místních online serverů nabízející bydlení si studenti často hledají bydlení prostřednictvím facebookových stránek. Na facebooku najdete plno specializovaných skupin, kde se sdružují lidé hledající bydlení v konkrétním městě, stačí tedy jen vyhledat danou skupinu.